مشاوره خرید سیستم لاپاروسکوپی

سیستم­های لاپاروسکوپی به گونه ای طراحی شده اند که محدوده­ ی وسیعی از پارامترهای ثابت، نظیر زاویه و اندازه دید را برآورده سازد. با توجه به اینکه  اختلاف بسیار کمی بین مدل های مختلف دستگاه وجود دارد، مصرف­ کنندگان باید نیازهای مرکز درمانی را  ارزیابی کرده و براساس آنها سیستم نهایی را انتخاب نمایند. 

سیستم­های لاپاروسکوپی باید قابلیت سترون سازی یا استریل کردن با انواع روش ها را داشته باشند. سازگاری با استریلیزاسیون به وسیله ی اتوکلاو ارجحیت دارد. کمراهد یک سیستم لاپاروسکوپی باید قابلیت فرو رفتن بطور کامل در محلولهای ضدعفونی به منظور سترون سازی را داشته باشند. سیستمهای لاپاروسکوپی استاندارد باید با انواع رایج منابع نوری، پایه های دوربین، دوربین های فیلم برداری و پردازشگرهای ویدئویی سازگار باشند. قابلیت کنترل از راه دور پردازشگرهای ویدئویی و یا قابلیت های مستند سازی برای ویدئو لاپاروسکوپ ها در اولویت هستند.

خریداران آینده نگر در هنگام انتخاب یک سیستم  لاپاروسکوپی، باید نیازهای بالینی مراکز خود را ارزیابی کرده و بر اساس انوع وسایل جراحی موجود در مرکز خرید را انجام دهند. بسیاری از سازندگان، تجهیزات لاپاروسکوپی را در سایزها و زاویه دیدهای مختلف پیشنهاد می دهند.

کیفیت تصویر سیستم لاپاروسکوپی یکی دیگر از ملاحظات خرید است. ظرفیت کورد نور سرد، منبع نور سرد  و کیفیت لنز عوامل ایجاد یک تصویر واضح، روشن و با کمترین اختلال یا نویز می­باشند. سیستم­های لاپاروسکوپی در فاکتورهایی نظیر بزرگنمایی، روشنایی و رزولوشن تصویر، زاویه دید، عمق تصویر، تفکیک رنگ و محدوده دید با یکدیگر متفاوت هستند.

در هنگام انتخاب یک سیستم لاپاروسکوپی، بیمارستان ها باید حساسیت دستگاه به حرارت، زمان و حرارت مورد نیاز برای شستشو، استفاده مجدد از شستشو دهنده و پردازش دستی یا اتوماتیک را مدنظر قرار دهند. عمر مفید، محدودیت های دفع، حداقل تمرکز موثر، ایمنی و هزینه هر بار استفاده از دستگاه نیز باید مدنظر قرار گیرد.

منبع نور سرد

منبع نور سرد یکی از اجزای مجموعه لاپاروسکوپی است، که برای تامین نور مورد نیاز دستگاه دوربین لاپاروسکوپی استفاده می­شود. به دلیل پایین بودن دمای نور خروجی از این دستگاه به عنوان منبع نور سرد یاد می­شود. میزان نور خروجی دستگاه بر حسب درصد بر روی مانیتور لمسی دستگاه قابل مشاهده و کنترل است. روند توسعه­ی نور سرد با درایو لامپ هالوژن و سپس لامپ­های زنون بوده است. نسل جدید این منابع درایو LED است.

عنوان بخش

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.